KONST / Litografier / Färglitografi 12198616
*
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:12:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:50:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 17:50:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



